Techwag – Wagi i systemy wagowe

Firma TECHWAG posiada 20-letnie doświadczenie na rynku elektronicznych wag przemysłowych i systemów wagowych.

Wiedza i profesjonalizm zaowocowały współpracą z największym europejskim producentem wag i systemów wagowych, firmą Dini Argeo s.r.l.

Od 2004 roku jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem producenta w Polsce.

W naszej ofercie znajduje się cały asortyment produktów Dini Argeo.

Dysponujemy wiedzą oraz posiadamy nowoczesne zaplecze techniczne, które pozwala nam fachowo wykonywać wszelkie zlecenia – naprawy, remonty, legalizacje ponowne, instalacje itp.

Dodatkowo wykonujemy również usługi naprawcze, remontowe i legalizacyjne wag elektronicznych takich producentów, jak: Tamtron – Finlandia, MSI – USA, Yale GmbH – Niemcy.

Dini Argeo s.r.l.

O firmie

Dini Argeo - siedziba

Siedziba producenta, firmy Dini Argeo s.r.l. i główne zakłady wytwarzające wagi przemysłowe i szeroki asortyment systemów wagowych, zarówno do zastosowań wymagających legalizacji jak i do użycia w strefach zagrożonych wybuchem, znajduje się w wysoko uprzemysłowionym rejonie Włoch, 15km od Modeny i jeszcze bliżej Maranello, kolebki Ferrari.

Zajmuje powierzchnię 7500m², z czego 3500m² to produkcja, biura i pomoc techniczna. Zatrudnia ponad 100 pracowników w różnych sektorach (administracja, marketing, R&D, oprogramowanie, produkcja, logistyka, wsparcie techniczne i metrologiczne).

Firma posiada własne laboratorium metrologiczne CIBE koło Mediolanu, www.cibelab.it

 

Dini Argeo

DINI ARGEO s.r.l. jest liderem w produkcji wag i systemów wagowych w Europie: od precyzyjnych wag do zastosowań legalizowanych w rozliczeniach handlowych pomiędzy klientami, po szeroką gamę komponentów do zastosowań w przemysłowych systemach pomiarowych.

Firma, jako producent urządzeń pomiarowych od 1906 roku , projektuje, produkuje i sprzedaje komponenty i urządzenia wagowe, które odpowiadają aktualnym potrzebom różnych środowisk pracy.
Ten prymat we Włoszech i w Europie, pozwala Firmie:

  • wykorzystywać mechaniczne, elektroniczne i skomputeryzowane rozwiązania,
  • być elastycznym w aplikacjach,
  • łatwo przystosowywać swoje wyroby do używania w różnych środowiskach pracy,
  • rozwijać systemy komunikacji z różnymi standardami przesyłania danych,
  • z prostą mechaniką i wyposażeniem ułatwiającym ich używanie.

 

Certyfikaty

marchio_dini100 Dini Argeo, która produkuje wagi i systemy wagowe od 1846 roku, została zarejestrowana  dnia 02/04/1906 w Rejestrze Producentów Miar na podstawie Królewskiego Dekretu nr. 226 z dnia 12/06/1902.
cert_csq_2015  Otrzymała Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością zgodnie z normą UNI EN ISO 9001:2008 dla projektowania, produkcji i wsparcia technicznego po sprzedaży urządzeń pomiarowych, wag i systemów wagowych, komponentów i oprogramowania.
cert_atex Dini Argeo jest również firmą ATEX według dyrektywy 94/9/EC (załącznik IV), a więc może wytwarzać i sprzedawać sprzęt oznaczony znakiem Ex, do używania w środowiskach potencjalnie narażonych na wybuch.
qualita_OIML

Dini Argeo produkuje przyrządy zgodnie z wymogami określonymi w zaleceniach Międzynarodowej Organizacji Metrologicznej (OIML):
- Czujniki tensometryczne zgodnie z OIML R60.
- Wagi nie automatyczne zgodnie z OIML R76.
- OIML R134 dla wag dynamicznych przy przejeździe pojazdów z małą prędkością.
- OIML R51 (MID) dla ważenia pojedynczych ładunków na przenośnikach taśmowych typu „start/stop”.
- Przyrządy porcjujące zgodnie z OIML R61 (MID).

Stampa  Dini Argeo jest jednostką notyfikowaną numer 126, oznaczenie DG0126 poświadcza system gwarantujący jakość produkcji nie automatycznych urządzeń ważących zgodnie z dyrektywą 2009/23/EEC.
qualita_CEM_1  Dini Argeo produkuje urządzenia z legalizacją CE-M lub z możliwością legalizacji (zgodnie z Europejską Normą EN45501 – Dyrektywa EEC 2009/23/CEE). Zatwierdzenie CE-M, wydane przez  Włoski Główny Urząd Miar, poświadcza, że urządzenie legitymujące się ŚWIADECTWEM APROBATY CE może być stosowane do rozliczeń handlowych.

 

 

Dział Badawczo - Rozwojowy

Dział Badawczo - Rozwojowy

Dzięki naszemu wewnętrznemu oprogramowaniu i sekcji R&D, nasze urządzenia są ciągle udoskonalane. W razie potrzeby, wewnętrzne wsparcie techniczne dla naszych wszystkich produktów we wszystkich aplikacjach jest szybkie, staranne i dokładne. W naszym nowoczesnym procesie produkcyjnym, zgodnie z zasadami ścisłej kontroli jakości, produkujemy w konsekwencji niezawodne urządzenia.

Wszystkie urządzenia są wytwarzane na podstawie określonej kolejności prac i zgodnie ze szczegółowymi rysunkami dostarczonymi przez sekcję R&D. Każde urządzenie jest testowane przez odpowiedzialnego technika, zarejestrowane w komputerowej bazie danych z danymi identyfikującymi testującego technika, kolejności prac i klienta, dla którego jest ono przeznaczone.

Ciągłe inwestowanie w ludzi i w rozwój sekcji Badawczo-Rozwojowej (R&D), pozwala z jednej strony ciągle badać nowe produkty, a z drugiej strony tworzyć odpowiednie oprogramowanie, które pozwala rozszerzyć zakres możliwych zastosowań sprzętu. Sekcja R&D zatrudnia doświadczonych konstruktorów i wyspecjalizowanych techników, którzy się ciągle dokształcają, bazując na rozwoju technologicznym i na potrzebach rynku.

Produkty:

terminale wagowe, wagi paletowe, wagi platformowe, wózki paletowe z wagą, wagi do wózków widłowych, wagi dźwigowe i dynamometry elektroniczne, taśmociągowe systemy wagowe, wagi mobilne w tym systemy do ważenia pojazdów wieloosiowych, systemy dozowania i w konsekwencji aplikacje programowe do sterowania, programowania i zarządzania systemami wagowymi.

Filozofia projektowania i produkcji:

tworzymy instrumenty, moduły wagowe i oprogramowanie jako proste, modułowe komponenty, które użytkownik może użyć do stworzenia własnego systemu wagowego, na miarę swoich potrzeb.

Szeroki wybór produktów zaopatruje specjalistów wytwarzających systemy wagowe, systemy integracyjne w różnych dziedzinach przemysłu, w których potrzebne są rozwiązania wagowe.

Słowa kluczowe w naszej działalności:

niezawodność, przyjazność, fachowość, jakość.

Oferujemy:

rewelacyjną kombinację ceny do jakości, funkcjonalności i wydajności wraz z profesjonalnym wsparciem technicznym dla wszystkich naszych produktów zawierających w pełni konfigurowalne aplikacje w zależności od potrzeb użytkowników.